Hidegszaunával a betegségek ellen
Mostanában válik egyre ismertebbé idehaza a cryoterapia (magyarul sokszor hidegszaunának hívják), amely a rendkívül alacsony hőmérsékletet használja fel egészségügyi- és esztétikai célokra. Az 1978-ban, Japánban kifejlesztett módszernek ma már olyan világhírű rajongói is vannak, mint a színésznő Jennifer Aniston és Demi Moore, a világklasszis labdarúgó Cristiano Ronaldo, emellett számos hazai élsportoló és közéleti személyiség is ezt a módszert használja testének állapotjavításának érdekében. Jó hasznát veszi a hidegszaunának például a magyar labdarúgó válogatott, az MTK futballcsapata, Szakolczai Fédra crossfit versenyző, vagy éppen Pataki Zita időjárás jelentő, de kipróbálta már Ember Márk színművész is.
Mindannyian más miatt döntöttek a cryoterapia mellett, amelyet először reumás panaszokra használtak, azóta kiderült, eredményesen. A -150-190 fokos száraz hideg nemcsak az egészség általános javítására és megőrzésére jó, hanem szépészeti céllal is bevethető. A test – alkalmazkodva a hirtelen nagyon alacsony hőmérséklethez – , beindítja a természetes védekező reakcióját és az egészség helyreállító folyamatait. A bőrben tíz-tizenötször több hideg receptor van, mint meleg receptor, minden egyes négyzetcentiméternyi bőrfelület pedig akár 14 olyan idegvégződést is tartalmazhat, amely hidegre reagál, de csak 1-2 melegre reagálót. A bőrnek ezt a tulajdonságát felhasználva indíthatóak be azok a folyamatok, amelyeket egészség-helyreállítónak, vagy jeges varázsnak nevezünk.
Hosszú lenne felsorolni, mi mindenre alkalmazható a cryoterápia, de kevés olyan egészségügyi panasz van, amely esetén kifejezetten ellenjavallott lenne. Kardiológiai, nőgyógyászati, urológiai, reumatológiai, bőrgyógyászati és neurológiai panaszok esetén is célszerű bevetni a hidegszaunát. Sokan azonban csak a narancsbőr ellen akarnak tenni, mások az örök fiatalság receptjét keresik, és vannak, akik egyszerűen csak közérzetük javításaként állnak be az átlagosan két perces „fagyasztásra”.
Fontos azonban tudni, télen akár mínusz egy fok esetében is jobban fázhatunk az utcán, mint a kabin -170 fokos hőmérsékletében, ez ugyanis száraz hideg, amelyre szervezetünk egészen másként reagál.
Próbálja ki hidegszaunánkat! Foglaljon időpontot itt:http://www.mdcclinic.hu/idopontfoglalas/